Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cervena notka pre Deda Mraza

Krátky opis
Preklad detskej knih pre najmensich citatelov, dojímavý, detektívny a vianočný príbeh Eduarda, 6 ročného chlapca, ktorý odchádza žiť s rodičmi na ostrov Réunion v Indickom oceáne. Stráca všetko na čo bol zvyknutý. Čo ho znepokojuje najviac je, či ho na ostrove nájde Dedo Mráz.
Fotogaléria
Názov podujatia
Cervena nitka pre Deda Mraza

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
01.07.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

Francúzska detská ilustrovaná kniha Červená nitka pre Deda Mráza bola odprezentovaná v novembri 2017 na 33. ročníku Literárneho Salóna detskej knihy v /Montreuil / na predmestí Paríža. Bola nominovaná na cenu čitateľa, najväčšieho Salónu knihy pre deti a mládež v Európe /400 vystavujúcich/. Je určená najmladšiemu čitateľovi, 3-7 rokov, vyjde v náklade 800 ks. Miroslava Grajciarová ako osoba zodpovedná za občianske združenie Dva v jednom, ako prekladateľ titulu,/ venuje sa odbornému prekladu z francúzštiny v oblasti výtvarnej estetiky/ zdôrazňuje mimoriadne kvality knihy. Spolu s redakčnou radou združenia /Z. Štelbaská, I. Hurná, R. Repický, E. Dušenková, E. Hudáková, B.Berkyová/ vybrali na Salóne v Paríži dojímavý, detektívny a vianočný príbeh Eduarda, 6 ročného chlapca, ktorý odchádza žiť s rodičmi na ostrov Réunion v Indickom oceáne. Stráca všetko na čo bol zvyknutý. Čo ho znepokojuje najviac je, či ho na ostrove nájde Dedo Mráz. Po príchode objavuje krásy ostrova: sopku, stromy, ovocie, zvieratá... Malý chlapec nakoniec pochopí, že Vianoce oslavujeme bez ohľadu na ročné obdobie. Pre Eduarda sú Vianoce synonymom bielej, a hoci mu rodičia vysvetľujú, že na ostrove sú „červené“, nerozumie tomu. Natiahne si červenú nitku a objavuje veľa malých vecí, ktoré sa na prvý pohľad zdajú červené, ale ukrývajú v sebe bielu farbu – farbu tradičných Vianoc, ktorú dôverne pozná. Toto objavovanie mu pomôže pochopiť nové Vianoce.

Názov prímateľa
Dva v jednom

Celkový rozpočet:
4 220,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €