Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

To aby som ta mohla lepsie zozrat!

Krátky opis
Predkladáme prvú publikáciu skvelej francúzskej výtvarníčky – Francoise Rogier. Originálne ilustrovala - vyryla notoricky známy príbeh Cervenej ciapocky, ktorého sa deti domáhajú stále dokola. K nápadu vydať bilingválnu verziu Červenej Čiapočky prišla Redakčná rada po odporúčaniach literárnej komisie na Salóne detskej knihy Montreuil 2017 /so 400 vystavujúcimi najväčší v Európe/ minulého roku v novembri vo Francúzsku. Rozhodli kvalitné ilustrácie a nečakaný koniec známeho príbehu. A vtip.
Fotogaléria
Názov podujatia
To aby som ta mohla lepsie zozrat!

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
01.07.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

Koľkokrát už bola Červená Čiapočka prerozprávaná, sfilmovaná, zhudobnená ! Predkladáme prvú publikáciu skvelej francúzskej výtvarníčky – Francoise Rogier. Originálne ilustrovala - vyryla notoricky známy príbeh, ktorého sa deti domáhajú stále dokola. K nápadu vydať bilingválnu verziu Červenej Čiapočky prišla Redakčná rada po odporúčaniach literárnej komisie na Salóne detskej knihy Montreuil 2017 /so 400 vystavujúcimi najväčší v Európe/ minulého roku v novembri vo Francúzsku. Rozhodli kvalitné ilustrácie a nečakaný koniec známeho príbehu. A vtip. Vydávanie bilingválnych kníh nie je na Slovensku žiadnou novinkou. Ale ani módou. Považujeme za dôležité, aby mali aj deti a najmä ich rodičia, ktorí sú v kontakte s cudzím jazykom od útleho veku možnosť výberu. Bilingválnych kníh pre deti od 2 rokov je na našom trhu málo. Projekt knihou ponúka kontakt s ďalším jazykom prirodzenou formou – ilustráciou, tá je dieťaťu zrozumiteľná a najmä dôverne známym detským príbehom. O francúzskej verzii rozhodne ten, čo knihu číta – rodič, učiteľ v materskej škole, prípade na prvom stupni základnej školy. Nie je to projekt pedagogický, nemá ambíciu učiť cudzí jazyk, poučovať. Je to projekt vizuálny, s očakávaním hlbokých emócií. Ocenenia: Montreuil 2017; Prix Québec/Wallonie-Bruxelles de littérature de jeunesse

Názov prímateľa
Dva v jednom

Celkový rozpočet:
4 450,00 €

Výška podpory:
2 100,00 €