Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

PechaKucha Night Bratislava Vol. 49 - vol. 51

Krátky opis
Nezávislí knižní autori a autorky, vydavateľstvá, kníhkupectvá a nielen oni. 49. vydanie PechaKucha Night Bratislava, realizované v spolupráci s multižánrovým knižným festivalom BRaK, nahliadne na najaktuálnejšie dianie v knižnom priestore a predstaví širokú škálu kreatívnych profesionálov spätých s knižnou tvorbou.
Fotogaléria
Názov podujatia
PechaKucha Night Bratislava 49 Knižný biotop

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
11.05.2022

Popis projektu

PechaKucha Night Bratislava 49 Knižný biotop

Streda 11. 5. 2022, 19:00

Nová Cvernovka

Račianska 78, Bratislava Účinkujúci 

ArtMap

Barbora Baronová

BRaK

Aurélia Garová & Tereza Maco

Karina Golisová

Marek Hudec

Jindřich Janíček

Knihobot

Ján Kralovič

Liliia Omelianenko

Katarína Poliačiková

E.J. Publishing

Barbara Sigmundová

Lucia Žatkuliaková


Formát PechaKucha Night vznikol v Tokiu vo februári 2003. Je to miesto, kde sa stretávajú a svoju prácu predstavujú dizajnéri, architekti, výtvarní umelci, aktivisti, iniciatívy a ďalšie tvorivé osobnosti. Momentálne je rozšírený do viac ako 1200 miest po celom svete.


Čím je PechaKucha Night výnimočná? Každý z účinkujúcich má na svoju prezentáciu k dispozícii presný čas 6 minút a 40 sekúnd. Je to čas, počas ktorého komentuje 20 obrázkov – svojich projektov, pričom každý z nich ostáva na projekčnom plátne presne 20 sekúnd, a ani o sekundu viac! Vďaka tomu prezentujúci rozprávajú v tempe, pútavo a vecne.


Nezávislí knižní autori a autorky, vydavateľstvá, kníhkupectvá a nielen oni. 49. vydanie PechaKucha Night Bratislava, realizované v spolupráci s multižánrovým knižným festivalom BRaK, nahliadne na najaktuálnejšie dianie v knižnom priestore a predstaví širokú škálu kreatívnych profesionálov spätých s knižnou tvorbou. Tešiť sa tak môžete na inšpiratívne prezentácie prekladateľov, editorov, knižných grafikov, dizajnérov a ilustrátorov, ako aj ďalších odborníkov slovenskej a českej scény. Špeciálny záujem budeme popritom venovať reportážnej literatúre a téme udržateľnosti vo vydavateľskej praxi.

Vstupenky možno zakúpiť  online (https://goout.net/en/pechakucha-night-bratislava-vol-49-knizny-biotop/szrkwit/) alebo na mieste.

Názov prímateľa
permanentne autorsky realizovaná tvorba

Celkový rozpočet:
8 803,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €