Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cesta k duši človeka

Krátky opis
Autorská divadelná hra Cesta do duše človeka z dielne Detského a mládežníckeho divadelného súboru Eva
Fotogaléria
Názov podujatia
Cesta k duši človeka

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
21.05.2022

Popis projektu
40 rokov existencie súboru bolo na začiatku predkladaného multižánrového divadelného predstavenia, ktoré vo svojej dramaturgickej schéme predstavuje originálny prierez tvorby súboru a zároveň otvára perspektívy nového napredovania nielen súboru, ale i divadelného sveta. No do života nás všetkých vstúpila celosvetová pandémia, ktorá razantne zasiala každodenný život, zasiahla i ten divadelný svet, ktorý ostal ochromený, paralyzovaný. Nastáva otázka, ako ďalej, čo sa zmení, čo bude pre nás dôležité a prioritné, a práve tu sa otvára priestor pre novú optiku, ktorú divadlo ponúkne. Sama, ako režisérka som zvedavá, ako budú reagovať, práve divadelníci z mladej generácie, ktorí akoby na čas zamrzli v čase. Vrátime sa tam, kde sme boli?, alebo načrtneme nové posuny, a nastáva otázka: Kam vedie táto cesta? Predkladaná divadelná hra nastoľuje tieto otázky, a bude spoločne s divákom hľadať odpovede.
Názov prímateľa
Dom kultúry v Čadci

Celkový rozpočet:
3 760,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €