Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tomáš Valiček - Virtuoso

Krátky opis
Debutové CD s názvom VIRTUOSO zahŕňa skladby vážnej hudby a varieté. Skladby sú prevažne zamerané na akordeónovú literatúru. Efekt, vážnosť a brilantnosť skladieb dáva celému albumu virtuozitu z čoho vychádza aj názov CD. Tento album je prierezom diel rôzneho žánru a charakteru od klasickej vážnej hudby cez varieté až po argentínske tango. Na CD nosiči sa nachádza 11 skladieb. Z toho 9 skladieb je pre sólo akordeón a 2 skladby sú s klavírnym sprievodom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert spojený s krstom debutového CD s názvom Virtuoso akordeónistu Tomáša Valička

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
04.04.2018 - 24.04.2018

Popis projektu

Úvodným výstupom a prezentáciou CD nosiča, bol koncert v Námestove, ktorý sa konal 4.4. 2018 a to v dvoch koncertoch, ktoré sa konali v dopoludňajších a večerných hodinách v dome kultúry v Námestove. Prvý koncert, bol realizovaný pre žiakov ZŠ-Námestovo a ZUŠ-Ignáca Kolčáka v Námestove, kde bol uvedený CD nosič s podrobným  popisom, cieľom motivovať ďalších umelcov od najmladšej generácie až po súčasnú a snahou ukázať akordeón a jeho využitie a to v rôznych žánroch hudby. Večerný koncert sa uskutočnil pre širokú verejnosť. Ďalším výstupom a propagáciou CD nosiča bude gala koncert a krst CD nosiča, ktorý sa uskutoční 24.4. 2018 v Banskej Bystrici.  Na koncerte zaznejú skladby z debutového CD a taktiež skladby klasickej hudby, varieté, argentínske tango a arménske piesne. Tomáš Valiček sa na koncerte predstaví sólovo, ale aj spolu so svojimi hosťami a to klaviristkou Alicou Hanckovou, speváčkou, skladateľkou a klaviristkou armenského pôvodu Karin Sarkisjan a predstaví sa aj s kapelou v zložení Tomáš Baľák - klavír, Michal Puchel - bicie a Adrián Malovaník - basgitara.

Názov prímateľa
Tomáš Valiček

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 736,00 €