Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vidiečanova Habovka - krajská prehliadka detského hudobného folklóru

Krátky opis
Krajská súťažná prehliadka detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a hráčov na ľudové hudobné nástroje.
Fotogaléria
Názov podujatia
Habovka spieva, Habovka tancuje

Miesto konania / kraj
Habovka / Tvrdošín

Termín konania
14.05.2022

Popis projektu

14.5. v sobotu od 13:00 sa v kultúrnom dome v Habovke uskutoční podujatie venované folklóru detí pod názvom Habovka spieva, Habovka tancuje. Podujatie pozostáva z dvoch po pandemickej pauze znovu obnovených súťažných prehliadok folklóru detí: jednou je krajské kolo súťažnej prehliadky hudobného folklóru detí a mládeže Vidiečanova Habovka a druhou je krajské kolo súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov Eniki Beniki.  Podujatie je otvorené širokej diváckej verejnosti, pred ktorou sa predstaví spolu dvadsaťjeden spevákov, inštrumentalistov, ľudových hudieb a speváckych skupín, s tanečným choreografiami vystúpi šesť detských folklórnych súborov zo Žilinského kraja. Vyhlasovateľom oboch súťaží je Národné osvetové centrum, organizátormi podujatia sú Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Krajské kultúrne stredisko v Žiline a obec Habovka. Súťaž z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne

Celkový rozpočet:
1 910,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €