Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme

Krátky opis
Podpora literatúry a čitateľskej gramotnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
FELIBER POETRY - festival poézie

Miesto konania / kraj
Pezinok / Pezinok

Termín konania
02.06.2022 - 04.06.2022

Popis projektu

Chýba vám poézia v bežnom živote? Máte pocit, že sa vytratila z tlače? Počujete jej málo v rozhlase či v televízii? Festivalom by sme si radi pripomenuli svet poézie a tvorbu básnikov predchádzajúcich generácii i súčasných autorov. Vychádzame zo snahy oživiť niektoré miesta a ich literárnu pamäť, chceme ukázať spoločné črty i kultúrnu rozdielnosť básnikov žijúcich v strednej Európe, predstaviť náš región v inej podobe a priniesť poéziu v zaujímavej aj klasickej podobe. Hlavnými hosťami festivalu bude skupina básnikov, ktorej prvým manifestom bol v roku https://sk.wikipedia.org/wiki/1992"> style="color: rgb(24, 23, 23);">1992 parodický text Kamila Zbruža Manifest Barbarskej generácie v časopise Fragment. Jeho zmyslom bolo definovať postoj členov skupiny voči svetu: nikomu nedôverovať a nikam nepatriť. Okrem nich sa festivalu zúčastnia dvaja najvýznamnejší českí básnici a spisovatelia, držiteľ Ceny Franza Kafku Iwan Wernish a Petr Borkovec, držiteľ ceny Jiřího Ortena, slovenské poetky Dominika Moravčíková a Eva Luka, básnici Michal Tallo a Michal Habaj a zakončia ho básnici, autori meditatívnej poézie, ktorá vyžaduje otvorenosť hľadaniu a načúvaniu Daniel Pastirčák, Erik Groch a Robert Bielik. Festival otvorí výtvarník Peter Kalmus a hudobnú bodku za ním urobí hudobné zoskupenie skupiny Hvozd.

Názov prímateľa
Malokarpatská knižnica v Pezinku

Celkový rozpočet:
3 300,00 €

Výška podpory:
2 300,00 €