Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivá literatúra

Krátky opis
Prvá zo série prednášok a workshopov určená pre štipendistov a ich pedagógov sa bude venovať téme Ako vzniká kniha (od prvotného nápadu až po tlač). O tom ako aký zložitý proces čaká každú jednu publikáciu, kým sa dostane na knižný trh, príde porozprávať Andrea Kellö Žačoková, autorka kníh SuperŽENY, SLOVENSKOpédia a Vitaj v múzeu, ktorá pracuje vo vydavateľstve Slovart. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ako vzniká kniha

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
19.05.2022

Popis projektu

Ako vzniká kniha (od prvotného nápadu až po tlač) je prvou zo série piatich prednášok/workshopov a je určená pre našich knižných štipendistov a ich pedagógov - slovenčinárov a slovenčinárky. Svojím výkladom spojeným s praktickými ukážkami bude účastníkov sprevádzať zástupkyňa vydavateľstva Slovart Andrea Kellö Žačoková, ktorá je sama autorkou a tak dokáže proces vzniku knihy posúdiť a opísať z dvoch rozličných strán. Prvá približne 1,5 hod. dlhá prednáška/workshop sa uskutoční v priestore Vihorlatskej knižnice v Humennom dňa 19.5.2022 o 14:30 hod. a bude určená štipendistom. Druhá prednáška/workshop bude nasledovať v čase 16:30 hod. pre pedagógov humenských ZŠ. Kapacita podujatí je 15 - 20 štipendistov a približne 10 - 15 pedagógov. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
HumnoArt

Celkový rozpočet:
1 700,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €