Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2022

Krátky opis
Pozývame vás na inšpiratívny kvíz o kritickom myslení s Jánom Markošom - spisovateľom a uznávaným lektorom kritického myslenia. Rozoznáte klamlivý argument, manipulatívny graf či fotomontáž? Vidíte trollom na prsty? Nenecháte sa uspať táraním politikov?
Fotogaléria
Názov podujatia
Myšlienkovo: Kvíz o kritickom myslení

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
11.05.2022

Popis projektu
Príďte sa zabaviť na kvíz o kritickom myslení, kde si svoje schopnosti môžete vyskúšať naživo!
Čakajú vás zapeklité a vtipné úlohy, na ktorými by si márne lámala hlavu väčšina slovenského internetu.
VSTUPNÉ: 3€
Viac o autorovi:
Ján Markoš (*1985)
Je spisovateľom a lektorom kritického myslenia. Vyštudoval filozofiu a evanjelickú teológiu na Karlovej univerzite v Prahe. Učil na strednej
škole, v rokoch 2013 – 2016 viedol Sokratov inštitút, doplnkové vzdelávanie pre nadaných vysokoškolákov. Jeho manuál kritického myslenia Sila rozumu v bláznivej dobe sa v roku 2019 stal na Slovensku bestsellerom.
V roku 2020 mu vyšla o etických dilemách kniha s názvom Medzi dobrom a zlom, ktorá dostala v roku 2021 ocenenie Ombudsmanské ďakujem od verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej.
Ján Markoš je tiež šachovým veľmajstrom, trénerom a autorom. Jeho kniha Pod hladinou: 33 kapitol o tajomstvách šachu získala v roku
2018 od Anglickej šachovej federácie prestížne ocenenie Book of the Year Award. V roku 2020 napísal spoločne s najlepším českým šachistom Davidom Navarom knihu Tajná přísada.
Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
25 600,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €