Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme

Krátky opis
Program na podporu literatúry, čítania.
Fotogaléria
Názov podujatia
Pocta piesňam

Miesto konania / kraj
Pezinok / Pezinok

Termín konania
06.05.2022 - 07.06.2022

Popis projektu

Od 6. mája si u nás môžete pozrieť tvorbu známej umelkyne z Pezinka, akademickej maliarky, ilustrátorky,  Júlie Piačkovej.

Júlia Piačková sa narodila 1. januára 1961 v Hlohovci a žije v Pezinku.

Absolvovala SPŠ textilnú v Brne (1980) a Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave (1987) u doc. Milana Rašu, prof. Elvíry Antalovej, prof. Igora Rumanského. Učila odborné výtvarné predmety umeleckých keramikov (1992 – 2007), učí na Základnej umeleckej škole Eugena Suchoňa v Pezinku.

Začínala ako textilná výtvarníčka, jej záujem sa však postupne sústredil najmä na kresbu a grafiku. Z grafických techník sa v jej tvorbe uplatnil lept kombinovaný s mezzotinkou, najnovšie xerografika, inak využíva kombinované techniky, ako napríklad olejomaľby s ambasážou, ale aj akvarel či temperu. Je aj knižnou ilustrátorkou, venovala sa aj tvorbe poštových známok a realizovala práce exlibris (od roku 1995), zaradili ju do portugalskej encyklopédie súčasného exlibrisu (1999). Ako výtvarníčka absolvovala množstvo domácich i zahraničných výstav a aktivít (oboslané výstavy Slovensko, Turecko, Belgicko, Brazília, Taliansko, kolektívne výstavy: Česká republika, Poľsko, Francúzsko, Maďarsko, Taliansko, ).  Jej manžel je Igor Piačka, akademický maliar a ilustrátor.

Názov prímateľa
Malokarpatská knižnica v Pezinku

Celkový rozpočet:
3 300,00 €

Výška podpory:
2 300,00 €