Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2022 - 19. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
Literárne lekcie na podporu čitateľskej gramotnosti detí mladšieho školského veku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Prechádzka Osmijankovou literárnou záhradou

Miesto konania / kraj
Miloslavov / Senec

Termín konania
06.05.2022

Popis projektu

V Osmijankovej literárnej záhrade sa sadia semienka čitateľstva na motívy literárnych príbehov. Deti spoznajú Osmijankov životopis, Rodostrom, zoznámia sa s ilustrátormi Osmijankových rozprávok - Božena Plocháňová, Miroslav Cipár, Svetozár Mydlo, spoznajú aj životopis Kristy Bendovej a to, kde a ako sa Osmijanko narodil. Na motívy stále aktuálnych rozprávok  si overia platné slovenské porekadlá a presvedčia sa o tom, že každý človek je jedinečný a ako je dôležité byť spokojný sám so sebou.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
17 800,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €