Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FAD 2018 - Festival Amatérskeho Divadla

Krátky opis
Festivalový priestor pre amatér.divadlá rôznych typov,štýlov a žánrov. Veková hranica účinkujúcich: od 16 r. Inscenácie určené: mladému a dospelému publiku. 10 divadelných predstavení hľadalo netradičnú cestu k divákom. Odbor. diskusiu a dialóg o inscenáciách viedli nezávislí hodnotitelia, divadelní kritici a divadelnú dielňu Jurij Paskar z Rivne. Cieľ: vzdelávať, konfrontovať, diskutovať. Zahraničný hosť: Divadelné štúdio VidSutnist, Palác detí a mládeže, Rivné, Ukrajina.
Fotogaléria
Názov podujatia
FAD 2018

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
22.03.2018 - 25.03.2018

Popis projektu

FAD - Festival Amatérskeho Divadla 2018

23.- 25. marec 2018, kultúrny dom Nitra - Párovské Háje

22.- 24.3. 2018 divadelná dielňa  s Jurij Paskarom 

 

FAD sú divadelné predstavenia, odborné diskusie, divadelná dielňa, prednášky,

FAD rovná sa skúsenosti, divadlo, rozhovory, odborné hodnotenia.

 

Krajské osvetové stredisko v Nitre autor projektu a organizátor vytvára festivalový priestor amatérskym divadlám rôznych typov, štýlov a žánrov. Veková hranica účinkujúcich je od 16 rokov. Inscenácie sú určené mladému a dospelému publiku. Desať divadelných predstavení si bude hľadať netradičnú cestu k divákom.

 

Hlavným partnerom je Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom KOS v Nitre je Nitriansky samosprávny kraj a spoluorganizátorom Mesto Nitra.

 

Festival je priestorom na prezentáciu, vzájomnú konfrontáciu a inšpiráciu amatérskych divadelných súborov. Divadelné kolektívy sa potrebujú navzájom vidieť, diskutovať o inscenáciách, ktoré v danej sezóne prinášajú, inšpirovať sa. FAD vytvára „priateľské“ divadelné prostredie, je o súdržnosti a spolupráci súborov.

Odbornú diskusiu a dialóg o inscenáciách budú viesť skúsení nezávislí hodnotitelia, lektori, divadelní kritici, s cieľom posúvať a neformálne vzdelávať divadelné súbory. Sú neodmysliteľnou súčasťou festivalu.

 

V tomto roku je zahraničným hosťom Divadelné štúdio VidSutnist, Palác detí a mládeže, Rivné, Ukrajina.

Mladí ľudia z dvoch susedných národov sa prostredníctvom spoločnej inscenácie snažia hľadať odpovede na otázky o vlastnej identite. Aké ťažké je prijať samého seba a potom byť otvorený voči kontaktu a dialógu. VIETOR V SKRINI v réžii Jurija Timofejeviča Paskara je spoločným ukrajinsko-slovenským dielom a bude pokračovať dielňou a verejnou prezentáciou. V sobotu večer odznie i prednáška na tému Divadelné konfrontácie východnej divadelnej scény a diskusia.

 

Atmosféru festivalu mimo predstavení môžete fotiť a lajkovať. Fotky pridávajte na facebookovej udalosti Festival Amatérskeho Divadla 2018. Foto s najväčším počtom " target="_blank">https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGs4Dx4GAx2mQ1LuKLGI0n7J0oC4g11QPZro8ogoCaFF7MVEaRfA">  lajkov nájdete v katalógu FAD 2019.

Výstavu fotografií z festivalu si môžete pozrieť v mesiacoch august a september 2018 v priestoroch Galérii po schodoch v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.

 

   

                                      FAD ste vy, tí, ktorí máte radi divadlo a divadlo má rado vás

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
5 740,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €