Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nádej baletu 2021

Krátky opis
IV. ročník medzinárodnej baletnej súťaže Nádej baletu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Nádej baletu

Miesto konania / kraj
Liptovský Hrádok / Liptovský Mikuláš

Termín konania
25.04.2022 - 26.04.2022

Popis projektu

Pozývame Vás na IV. ročník medzinárodnej baletnej súťaže NÁDEJ BALETU 2022.

Súťaž sa koná v dňoch 25. - 26. apríla 2022 medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami v mestečku Liptovský Hrádok.

 

Myšlienkou súťaže NÁDEJ BALETU je prezentácia, vyzdvihnutie a podpora mimoriadne nadaných tanečníkov v oblasti tanečného umenia. Súťaž má ambíciu spájať, podporovať, oslavovať, vyzdvihovať a prezentovať talent zúčastnených tanečníkov a spoluprácu tanečných škôl.

 

Súťaž NÁDEJ BALETU prechádza od svojho IV. ročníka pod krídla Liptovského divadla tanca www.ldtlh.sk." target="_blank">http://www.ldtlh.sk/">www.ldtlh.sk. V roku 2022 je otvorená pre študentov konzervatórií v dvoch kategóriách: A do 15 rokov a B od 16 rokov. Kategória C pre tanečné súbory a skupiny v tomto roku súťaže nie je otvorená. Súťaž je určená pre tanečníkov všetkých štátov a národností. Všetky potrebné informácie nájdete na www.ldtlh.sk." target="_blank">http://www.ldtlh.sk/">www.ldtlh.sk. style="color:blue">www.nadej-baletu.sk.

 

V tomto ročníku súťaže, v ktorom je hlavným cieľom dostať študentov späť na javisko, budú členmi poroty opäť popredné osobnosti zo sveta klasického tanca: Irina Čierniková, Mário Radačovský a Jan Kodet. Baletným majstrom súťaže je Igor Holováč.

 

Súťaž Nádej baletu má neverejnú časť (tréningy klasického tanca) a verejnú časť- prezentácia klasických a moderných variácii a samozrejme vyhlásenie výsledkov a Galaprogram podujatia.

Prezentácia variácii je naplánovaná na pondelok 25.4.2022 od 14:45 (klasické variácie) a od 17:00 moderné variácie. V utorok 26.4.2022 bude verejné 2. kolo súťaže, s vybranými choreografiami súťažiacich, prebiehať od 9:00. Slávnostný galaprogram spojený s oceňovaním víťazov súťaže začne   o 17:00. Podujatie prebieha v Divadelnej sále Domu kultúry v Liptovskom Hrádku.

 

Veríme, že sa stretneme pri podujatí s vysokou koncentráciou talentu.

Názov prímateľa
Liptovské divadlo tanca, s.r.o.

Celkový rozpočet:
8 360,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €