Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Lúka

Krátky opis
Bábková inscenácia pre deti vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov
Fotogaléria
Názov podujatia
Lúka

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.05.2022

Popis projektu

Divadlo FÍ: LÚKA


Kedy: 2.5.2022 o 10:00

Kde: Miestna knižnica Petržalka, Prokofievova 5

Bábková inscenácia Lúka zachytáva život jedného motýľa od vajíčka až po dospelého jedinca. V každom vývinovom štádiu kladieme dôraz na rozvoj špecifických zručností u detí. Pri vajíčku sa venujeme rozpoznávaniu tvarov – guľaté, veľké a malé...

V druhej fáze, húsenica spozná na lúke bylinky. Tu pracujeme s vôňami jednotlivých rastlín a rozvíjame tak pozitívne pamäťové stopy, ako aj základnú slovnú zásobu.

Keď sa húsenica zakuklí, spoločne deti spoznajú rozdiely medzi jednotlivými textilnými materiálmi – mäkké a tvrdé, hladké a drsné...

Vo fáze motýľa sa zopakujú všetky podnety z predošlých vývinových fáz, aby sa deťom upevnili novo nadobudnuté haptické skúsenosti. 

*V inscenácii používame prírodné, hypoalergénne éterické oleje


Účinkujú: Lucia Janovová, Róbert Máťuš

Scénografia a bábky: Júlia Jurinová

Réžia: Juraj Bako

Hudba: cha0sdroid


www.divadlofi.com 


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu


Názov prímateľa
Divadlo FÍ

Celkový rozpočet:
6 550,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €