Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Návrat tradícii

Krátky opis
Víkendový remeselný kurz tradičných hlinených omietok v historickom kamennom baníckom dome v obci Žakarovce. Ukážeme si ako pripraviť hlinu, namiešať hrubú a jemnú omietku, aj ako ju nanášať. Tiež sa dozviete o jej tradičnom využívaní v staviteľstve, o jej vlastnostiach a vplyve na zdravie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kurz prírodného staviteľstva a hlinených omietok

Miesto konania / kraj
Žakarovce / Gelnica

Termín konania
21.05.2022 - 22.05.2022

Popis projektu

Víkendový kurz tradičných stavebných metód a hlinených omietok pod vedením lektora Branislava Tancára v Žakarovciach v rámci projektu Návrat tradícií, na ktorom spolupracuje obec Žakarovce so Spišským kultúrnym centrom a knižnicou.

Na kurze si vysvetlíme použitie, význam a vplyv   prírodných   materiálov   na   naše zdravie a bývanie. Naučíte sa kde zohnať hlinu, ako namiešať hrubú a jemnú hlinenú omietku, ako s ňou pracovať a aký má  význam pri stavbe a rekonštrukciách nielen tradičných domov.


Názov prímateľa
Obec Žakarovce

Celkový rozpočet:
2 000,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €