Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník

Krátky opis
Festivalom Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase–rozhlas v knihe chceme čitateľom priblížiť knihu v literárnej, rozhlasovej, dramatickej, animovanej i výtvarnej podobe. Cieľom festivalu je umožniť deťom nazrieť do literárneho sveta prostredníctvom stretnutí s tvorcami kníh, autorských čítaní, prezentácií rozhlasových rozprávok, počúvania a hodnotenia súťažných rozhlasových titulov, výstav knižných ilustrácií, výtvarnej súťaže a pod., a tým prispejeme k výchove detí k čítaniu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Deň s rozprávkou

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
09.04.2022

Popis projektu

sobota 9. apríla 2022 od 10.30 h

Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava

Deň s rozprávkou

Čítame, počúvame, pozeráme a ilustrujeme rozprávky


10.30 h

Predstavujeme súťažné rozprávkové tituly a tvorcov XII. ročníka festivalu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe.

Pán Nápad a ružové miniprasiatko

Divadelné predstavenie na motívy knihy Jána Uličianskeho.


11.30 h

Tvoríme si zvieratká pána Nápada

Literárno-výtvarný workshop, na ktorom si deti vyrobia zvieracích hrdinov.

Počúvame a pozeráme rozprávky

Premietanie nového animovaného seriálu Jakub a Flip z dielne RTVS.

Maľované rozprávky Adely Režnej

Výstava knižných ilustrácií tvorkyne ceny Zázračný oriešok 2022.

Súčasťou podujatia bude aj autogramiáda s tvorcami


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník.

Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
19 800,00 €

Výška podpory:
16 500,00 €