Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2022 - 19. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
Putovná výstava ako otvorená čitáreň pre malých aj veľkých čitateľov spojená s tvorivými hravými literárnymi lekciami na podporu rozvoja čitateľských zručností.
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie výstavy a literárne lekcie

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
13.04.2022 - 27.05.2022

Popis projektu

Putovná výstava sa presúva z Detskej knižnice Slniečko v Prešove do Mestskej knižnice pre deti a mládež Nezábudka, aby deti v tomto meste a z okolia mohli sadiť semienka svojho čitateľstva, vzácne Knihokvety a podrástli o dôležité čitateľské centimetre. Rozprávkovník Kristy Bendovej, veršoplôtiky Tomáša Janovica, Miroslava Válka i Pavla Országha Hviezdoslava, strom Šifrovník, močiar porekadlovník, Fantazmagorika knihoplodá, či pustatina, v ktorej živorí strom sú stanovištia, ktoré ponúkajú množstvo literárnych úloh, hier, aby záhrada rozkvitla do krásy. Autorkou interaktívnych objektov je slovenská scénografka Naďa Salbotová.

Projekt Osmijankova literárna záhrada podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
17 800,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €