Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2022 - 19. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
Celoslovenská čitateľská súťaž Osmijankova literárna záhrada
Fotogaléria
Názov podujatia
Semienka v Osmijankovej literárnej záhrade - O Marte, ktorá sa hrala

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
07.04.2022

Popis projektu

18. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže predstavuje literárnu tvorbu najmä slovenských autorov, na ktorú sú naviazané súťažné otázky - kapsičky so semienkami, ktoré "sadia" jednotlivé kolektívy žiakov a rodiny počas päťmesačného obdobia.

Zmierovacia kapsička je názov siedmej súťažnej otázky, ku ktorej sme pripravili literárnu lekciu.

Je každá hra skutočne hrou? Dá sa hrou niekomu ublížiť? Prostredníctvom dramatizovaného čítania knižky Mareka Vadasa a ilustrátorky Daniely Olejníkovej nájdeme spolu s deťmi odpovede na tieto otázky a zahráme sa so zvieratkami a krutou Martou. Hra má šťastný koniec, pretože na konci príbehu sa zvieratká tešia: "Príde krutá Marta a budeme sa spolu hrať! "Ako sa hra premení na radostný zážitok si deti vyskúšajú na vlastnej koži.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
17 800,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €