Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čarovná studnička

Krátky opis
V rámci projektu Čarovná studnička sme pre žiakov realizovali veľkonočné tvorivé dielne zamerané na tradičné remeselné techniky.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tradičná Veľká Noc

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
19.03.2018 - 26.03.2018

Popis projektu

Veľká noc už tradične patrí medzi najkrajšie jarné sviatky. Zdobenie veľkonočných vajíčok a výroba veľkonočných ozdôb sa teší obľube nielen medzi dospelými, ale hlavne medzi deťmi. Tradičné remeselné techniky si v predveľkonočnom období mohli vyskúšať aj žiaci ZŠ P. Dobšinského v Rimavskej Sobote, pre ktorých Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote pripravilo tri Veľkonočné tvorivé dielne. Počas nich si žiaci vyskúšali zdobenie vajíčok voskovaním, plstením, či zdobením rôznymi prírodnými materiálmi. Opäť si vyskúšali niečo nové a zároveň tradičné, čím sme u nich vzbudili záujem o tradičné remeslá. Tvorivé dielne sme realizovali v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
6 433,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €