Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

John Clown - Bey bey bird tour

Krátky opis
John Clown ukončuje svoje turné po návšteve v utečeneckých táboroch v Bosne a Hercegovine v spriatelenom Horáckom Divadle v Jihlave. ​
Fotogaléria
Názov podujatia
John Clown BEY BEY BIRD

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
27.03.2022

Popis projektu

Nové, celovečerné predstavenie pre široké divácke spektrum, ktorým jeho autor nadväzuje na svoje predošlé klaunské predstavenia, Enter the Clown, Departure of Clown a dovršuje tak svoju trilógiu klaunského laboratória. Ján Mikuš predstavuje svoju postavu John Clown s ktorou už niekoľko rokov sporadicky obýva nielen domáce javiská a rušné ulice niektorých miest. Ako herec a režisér sa predviedol už v mnohých metropolách i menších mestách, napríklad v Londýne, Moskve, Lodži, Prahe, Váci, Sarajeve, Bihaci, Ostrave, Brne, Bratislave etc..


V posledných rokoch sa intenzívne venuje budovaniu svojej postavy klauna, absolvoval radu workshopov vedených zahraničnými, etablovanými lektormi, pôsobiacimi napríklad na Broadway, v Holliwoode alebo v Los Angeles či v Cirque du Soleil. Jeho obľúbenou témou je hra s mystifikáciou a divadlom ako takým, taktiež práca s atmosférou a poetickosťou. 

Posledné predstavenie Bey Bye Bird by sa dalo označiť svojím vznikom za slow theater, nakoľko na ňom Ján Mikuš pracuje veľmi dlho a neustále jednotlivé témy a obrazy mení a variuje. 


Bay, Bay Bird má ambíciu priniesť autentické stretnutie s klaunom a s hľadaním tejto kúzelnej postavy, ktorá ukazuje človeka v jeho náhlej a bezprostrednej zraniteľnosti, stupidite a úprimnosti. V jeho páde na hubu a v opätovnom vstávaní na rovné nohy.

Názov prímateľa
Ján Mikuš

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €