Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2022 - 19. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
Interaktívna putovná výstava, ktorá svojou dramaturgiou ponúka inšpiráciu a metodiku hravej práce s literárnym textom pre deti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie Osmijankovej literárnej záhrady v knižnici P.O. Hviezdoslava v Prešove - Detská knižnica Slniečko

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
09.03.2022

Popis projektu

Putovná výstava sa presúva zo Slovenskej národnej galérie z Kaštieľa Strážky do Detskej knižnice v Prešove, aby deti v tomto meste a z okolia mohli sadiť semienka svojho čitateľstva a podrástli o dôležité čitateľské centimetre. Rozprávkovník Kristy Bendovej, veršoplôtiky Tomáša Janovica, Miroslava Válka i Pavla Országha Hviezdoslava, strom Šifrovník, močiar porekadlovník, Fantazmagorika knihoplodá, či pustatina, v ktorej živorí strom sú stanovištia, ktoré ponúkajú množstvo literárnych úloh, hier, aby záhrada rozkvitla do krásy. Autorkou interaktívnych objektov je slovenská scénografka Naďa Salbotová.

Projekt Osmijankova literárna záhrada podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
17 800,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €