Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Con spirito 2018 - 38. ročník Hudobnej jari a Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote

Krátky opis
Hudobná jar a jeseň je cyklickým podujatím, ktoré si v našom meste udržiava svoju tradíciu od roku 1980. V roku 2018 plánujeme realizovať osem umelecky kvalitných koncertov (Hudobná jar - 4 koncerty, Hudobná jeseň - 4 koncerty), ktoré sa uskutočnia v priestoroch Domu kultúry, v Mestskej galérii a v rímskokatolíckom kostole. Cieľom projektu je udržať kontinuitu koncertného života v meste, prezentácia pôvodnej a svetovej hudobnej tvorby nekomerčného charakteru a výchova náročnejšieho diváka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Saxophone syncopators

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
10.04.2018

Popis projektu

Všetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 10. apríl 2018 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na druhý koncert 38. ročníka Hudobnej jari. SAXOPHONE SYNCOPATORS je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa venuje interpretácii skladieb vážnej hudby, ktoré boli pre takéto nástrojové obsadenie skomponované. Účinkujú: Pavol Hoďa – soprán/alt saxofón, Ján Gašpárek – alt saxofón, Ladislav Fančovič – tenor saxofón, Frederika Babuliaková – barytón saxofón. 

PROGRAM:

1. Wolfgang Amadeus Mozart – predohra k opere Čarovná flauta / arr. Ladislav Fančovič
2. Jean-Baptiste Singelée – Premier Quatuor, opus 53, časti: Andante – Allegro, Adagio sostenuto, Allegro vivace, Allegretto
3. Alexander Glazunov – Saxophone Quartett B dur op.109, časti: Allegro, Canzona variée – Variation 1 – Variation 2 – Variation 3 – Variation 4 – Variation 5, Finale
4. Jean Françaix – Suite for sax quartet, časti: Larghetto, Subito presto, Scherzo, Larghetto, Piccolo intermezzo alla Parigina, Finale
5. Philip Glass: Saxofónové kvarteto – 4 časti (ktoré nemajú názvy)
6. Bud Green/Sam H.Step – Do Something (arr.Ladislav Fančovič)
7. Rudy Wiedoeft – Saxophobia


SAXOPHONE SYNCOPATORS je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa venuje interpretácii skladieb vážnej hudby, ktoré boli pre takéto nástrojové obsadenie skomponované (Alexander Glazunov, Jean Baptiste Singeleé, Eugéne Bozza, Jevgenij Iršaj), ale v repertoári majú aj vlastné úpravy skladieb Eugena Suchoňa.
Okrem vážnej hudby sa kvarteto špecializuje na autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny. Aranžmány týchto skladieb pochádzajú z rokov 1910 až 1920, kedy saxofón ako hudobný nástroj zažíval svoj najväčší vývoj a stal sa veľkou inšpiráciou pre interpretov ako aj pre hudobných skladateľov.
V roku 2015 kvarteto vydalo debutový CD album s názvom „Good Morning Ragtime“, ktorý obsahuje najlepšie ragtimové skladby americkej proveniencie, ale napríklad aj citlivo zaranžovanú skladbu Eugena Suchoňa, Piros Rózsa. Na dosiahnutie čo najvernejšieho a najautentickejšieho zvuku používajú Saxophone Syncopators originálne dobové nástroje z počiatku 20-tych rokov minulého storočia.


Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota

Celkový rozpočet:
4 700,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €