Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dom umenia Arteska sezóna 2022

Krátky opis
Výstavy v Arteske prezentujú súčasnú slovenskú tvorbu. Výstava Tomáša Barana je zbierkou historických fotografií od rôznych autorov, zachytávajúcich históriu miestnej železnice Vígľaš - Kyslinky
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstavy v Arteske / Lesná železnica Vígľaš - Kyslinky

Miesto konania / kraj
Detva / Detva

Termín konania
20.02.2022 - 30.04.2022

Popis projektu

Úzkokoľajná lesná železnica Vígľaš – Kyslinky bola jednou z najstarších a zároveň najdlhšie prevádzkovaných lesných železníc na území dnešného Slovenska.

Výstava fotografií zachytáva posledné roky prevádzky lesnej železnice Vígľaš – Kyslinky (1904-1975) Na fotografiách sú zachytené momenty z prevádzky dvoch párov nákladných a osobných vlakov, ktoré denne jazdili do hrochotskej doliny za účelom zvozu dreva a dopravy lesných pracovníkov. Lesná železnica merala 23 km, viedla z Vígľaša cez Očovú, Hrochotský mlyn až na Kyslinky (Polianku), kde končila nákladiskom dreva.


Fotografie nasnímali: Ing. O. Řepka, Ing. J. Slavík a Ing. M.Martínek.

Výstavu fotografií spracoval: Ing. Tomáš Baran

Názov prímateľa
Arteska s.r.o.

Celkový rozpočet:
24 300,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €