Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada 2022 - 19. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
Celoslovenská čitateľská súťaž rozvíja čitateľský záujem detí mladšieho školského veku, orientuje v literárnej tvorbe a vedie súťažiace kolektívy k vzájomnej spolupráci pri tvorivých aktivitách.
Fotogaléria
Názov podujatia
Semienka v Osmijankovej literárnej záhrade

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.03.2022 - 30.04.2022

Popis projektu

Literárne lekcie sa organizujú v školách a knižniciach zapojených do aktuálne prebiehajúceho 18. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže. Osmijankove súťažné kapsičky obsahujú súťažné otázky-semienka, ktoré riešia deti  na základe literárnych diel zakomponovaných do súťaže. Lekcie poskytujú metodiku súťaženia, umeleckým hravým spôsobom motivujú súťažiacich k vlastnej tvorivej aktivite na základe literárneho príbehu. 

Literárne lekcie budú organizované v súlade s platnými pravidlami organizovania kultúrnych podujatí a v závislosti od epidemiologickej situácie.

Projekt Osmijankova literárna záhrada podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
17 800,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €