Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

INDIÁNSKY SEN

Krátky opis
V inscenácií Indiánsky sen diváci uvidia šesť krátkych príbehov – mapovanie stvorenia sveta a jeho vývoj z pohľadu amazonských indiánov. Ako to všetko bude pokračovať, uvidia diváci na podmanivých a poetických predstaveniach, naplnených čarovnou atmosférou, fantáziou, symbolmi a premenami.
Fotogaléria
Názov podujatia
Premiéra inscenácie Indiánsky sen

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
25.02.2022

Popis projektu

V inscenácií Indiánsky sen diváci uvidia šesť krátkych príbehov – mapovanie stvorenia sveta a jeho vývoj z pohľadu amazonských indiánov. Od prapočiatku, teda od zrodenia samotného sveta a jeho základných zložiek (obloha, moria, prales…). Samotnou kapitolou bude romantický príbeh slnka a mesiaca. Práve z ich nedosiahnuteľnej lásky (sĺz smútiaceho slnka) sa zrodila jedna z najdlhších riek – Amazonka. A po prírode sa dostávajú na rad ľudia. Ale viac už neprezradíme. Ako to všetko bude pokračovať, uvidia diváci na podmanivých a poetických predstaveniach, naplnených čarovnou atmosférou, fantáziou, symbolmi a premenami.

Názov prímateľa
Bábkové divadlo v Košiciach

Celkový rozpočet:
17 300,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €