Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zimné slávnosti Hornonitria

Krátky opis
Projekt zahŕňa päť vzájomne prepojených súčastí, ktoré mapujú prejavy tradičnej ľudovej kultúry zimného obdobia (fašiangy a predveľkonočné obdobie) v pravnianskej doline vo viacerých podobách - 1. výstava vybraného ľudového umelca z tejto doliny 2. zimný folklórny festival miestnych folklórnych skupín s fašiangovou tematikou, 3.festival detského folklóru 4. prezentácia ľudových remesiel na tradičnom jarmoku, 5. tradičné ľudové divadlo s tematikou pašií, resp. koncert sakrálnej hudby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zo šuplotky - výstava tradičných odevov zo zbierok Bibiány Krpelanovej a výstava kraslíc majsteriek z pravnianskej doliny

Miesto konania / kraj
Nitrianske Pravno / Prievidza

Termín konania
05.02.2022 - 11.03.2022

Popis projektu

Výstava tradičných odevov zo zbierok Bibiány Krpelanovej so zameraním na ľudový odev priavniankej doliny a okolia. Prezentované obce: Nedožery-Brezany, Malinová, Kľačno, Nitrianske Pravno, Čavoj. Súčasťou podujatia je výstava kraslíc 8 majsteriek z pravnianskej doliny - Poruba, Lazany, Nedožery-Brezany, Pravenec, Nitrianske Pravno.

Názov prímateľa
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Celkový rozpočet:
3 340,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €