Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čarovná studnička

Krátky opis
Vzdelávacia aktivita o hudobnom štýle, zberateľskej činnosti Jána Jasenku, prezentácia slovenskej ľudovej piesne a hudby zo stredného Gemera. Aktiivta sa realizujem na počesť významného gemerského muzikanta, speváka, zberateľa ľudových piesní, ktorý pochádzal so Sirku a 30.3.2018 sme si pripomenuli jeho nedožité 90-iny.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ján Jasenka

Miesto konania / kraj
Revúca / Revúca

Termín konania
07.04.2018

Popis projektu

Vzdelávacia aktivita o hudobnom štýle, zberateľskej činnosti Jána Jasenku, prezentácia slovenskej ľudovej piesne  a hudby zo stredného Gemera. Aktiivta sa realizujem na počesť významného gemerského muzikanta, speváka, zberateľa ľudových piesní, ktorý pochádzal so Sirku a 30.3.2018 sme si pripomenuli jeho nedožité 90-iny. V rámci tejto aktivity sa predstavia speváci a muzikanti, ktorí s Jánom Jasenkom spolupracovali, účinkovali. Jeho piesne, hudobný štýl, život nám priblížia muzikanti pod vedením primáša Radoslava Dusu, dlhoročný vedúci Folklórneho súboru Sinec z Hnúšte Jaroslav Piliarik, speváčka ľudových piesní Jana Krotáková a Mužská spevácka skupina Húžva. Podujatie sa koná 7. apríla 7018 v Dome kultúry v Revúcej.

Organizátorom tejto aktivity je Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
6 433,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €