Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Slovensko českým deťom

Krátky opis
Slovensko českým deťom na Festivale českej a slovenskej tvorby v Prahe 2021 v dňoch 1. – 7. októbra 2021 Prezentácia slovenskej literatúry, výtvarného umenia a bábkarstva v rámci Festivalu českej a slovenskej tvorby pre deti poukazuje na príbuznosť a spoločné korene Čechov i Slovákov či už ide o históriu, kultúru alebo ľudovú slovesnosť. Súčasťou festivalu bola aj slovenská časť Slovensko českým deťom
Fotogaléria
Názov podujatia
Festival českej a slovenskej tvorby pre deti - Slovensko českám deťom / prezentáci kníh, autorské čítania, divadla, workshopy a výstavy

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
01.11.2022 - 07.11.2021

Popis projektu

V programoch Slovensko českým  deťom spisovatelia Petra Nagyová Džerengová,  Daniel Rušar, herečka Zuzana Kronerová, Patrícia Pivoluskova a herec Richard Trsťan a Martin Kollár čítali českým deťom zo svojich obľúbených kníh. Spisovateľ Daniel Rušar a spisovatľla Petra N. Džerengová predstavil v SI a MK  svoje knihy.  LIC v Bratislave prostredníctvom šéfredaktorky časopisu Slniečko Ľubici Kepštovej, predstavilo detský slovenský časopis a tvorbu oceňovaných autorov a kníh z r. 2020.  Školáci ale aj študenti SŠ sa v Divadle Kampa zoznámili so zdramatizovanými dielami spisovateľov Juraja Šebestu v predstavení Pozor dobrý pes! V podaní Divadla LUDUS a Alexandry Salmely. – STROM v podaní Divadla TRIESKA. Najmenší privítali bábkové predstavenie Rytier Bajaja, ktoré na motívy ľudovej hra zdramatizovala Petronela Dušová a bábky k nemu vytvoril výtvarník a scénograf Miro Duša. Diváci veľmi ocenili aj výstavu Mira Duši v SI v Prahe.V MK bola realizovaná výstava ilustrácií Márie Nerádovej ku knihe Žabiatko a workhsop.

Všetky programy mali medzi českými školákmi a študentami veľký ohlas a prispeli k poznaniu,  že slovenčina je jazyk,  ktorému zatiaľ ešte v Čechách neprestali rozumieť. Zoznámili sa so slovenskou tvorbou pre deti a aktívne sa zapojili do realizovaných workshopov.  Súčasťou produkcií boli práve literárne a výtvarné workshopy a výstavy ilustrácií.   Programy  navštívilo viac ako 2000 českých detí.


Názov prímateľa
CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM

Celkový rozpočet:
7 450,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €