Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Krupec

Krátky opis
Kysucké múzeum vydalo novú monografiu historika Daniela Husárika s názvom Krupec, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ide o komplexnú analýzu života a diela národovca, filantropa, bankára, podnikateľa, veľkostatkára, stavebného inžiniera, vášnivého poľovníka a predstaviteľa praktického prúdu realizmu Rudolfa Krupca.
Fotogaléria
Názov podujatia
monografia

Miesto konania / kraj
Radoľa / Kysucké Nové Mesto

Termín konania
01.04.2021 - 31.12.2021

Popis projektu

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vďaka podpore Fondu na podporu umenia, vydalo v decembri 2021 biografiu, ktorá je komplexnou analýzou života a diela národovca, filantropa, bankára, podnikateľa, veľkostatkára, stavebného inžiniera, vášnivého poľovníka a predstaviteľa praktického prúdu realizmu Rudolfa Krupca. Autorovi Danielovi Husárikovi sa na základe hĺbkového výskumu podarilo vykresliť jeho život na pozadí širšieho rodinného kontextu.

Krupec bol zakladateľom moderného slovenského bankovníctva a vedúcou osobnosťou hospodárskeho života na území Slovenska na prelome 19. a 20. storočia. Jedinečné čaro tejto knihe dodáva to, že je popretkávaná osobnými spomienkami zo súkromnej korešpondencie. Zaujímavá je aj druhá časť publikácie, ktorá je obohatená o podrobnú genealogickú tabuľku a bohatú obrazovú prílohu fotografií, ktoré neboli ešte nikde uverejnené. 

Túto neobyčajnú knihu si môžete zakúpiť v pobočkách a na e-shope Kysuckého múzea.

Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
Kysucké múzeum

Celkový rozpočet:
4 610,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €