Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Inner Spaces

Krátky opis
Inner Spaces je experimentálna site-specific performance v podaní Ariadny Vendelovej na pomedzí tanca a nového cirkusu, ktorého tvorba a premiéra boli situované v priestore historického kovového kasárenského schodiska v Tabačke Kulturfabrik, Košice. Performance na pomedzí pohybovej inštalácie a happeningu pracuje s telom, svetlom, hudbou a funkčným, industriálnym materiálom, odkazujúc skrze mytologické symboly na súčasné ponímanie priestornosti, zámerovosti, a vzťahovosti človeka s objektom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ariadna Vendelová - Inner Spaces (pohybová inštalácia)

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
01.04.2021 - 26.08.2021

Popis projektu

Pohybová inštalácia Inner Spaces je performance na pomedzí súčasného tanca a nového cirkusu, ktorého autorkou a interpretkou je Ariadna Vendelová, vzdušná akrobatka, performerka a choreografka venujúca sa novému cirkusu a jeho umeleckému presahu v performatívnom a tanečnom umení.

Dielo bolo po niekoľkomesačnom pohybovom a umeleckom výskume uvedené v premiére pred živým publikom 26.8.20021 v rámci MoveFest Košice 2021 - Medzinárodného festivalu tanca a nového cirkusu v Tabačke Kulturfabrik (v konkrétnom site-specific scénickom exteriérovom priestore Art Garden).

Performance Inner Spaces využíva objekt každodenného úžitku ako scénický priestor, zámerom projektu  je priniesť pohybové umenie bližšie k ľuďom, a to nielen v pandemickej dobe z pozície vzťahu performer vs. divák, ale poukázať na možnosť slobodnejšieho a tvorivejšieho vnímania priestorov okolo nás. Skúmajúc myšlienku akrobatky a pohybovej umelkyne Andrean Leclerc, v znení: „Akrobatické telo vníma priestor bez predsudkov, tzv. demokraticky“, má tento tvorivý výskum a práca s každodenne funkčne využívaným objektom za cieľ konfrontovať spôsoby, akými interagujeme s priestorom okolo nás, kde práve myseľ a telo akrobatov poníma tieto priestory odlišne, s tendenciou neustále ich transformovať na tanečno-akrobatické náčinia, na scénické priestory s kreatívnym presahom.

Koncept a performance: Ariadna Vendelová (SK)
Hudba: Boris Sirka (SK)
Svetlo: Adam Slezák (SK)

Pohybová a dramaturgická spolupráca: Katarína Sobinkovičová (SK), Emily Aoibheann (IR), Brandy Leary, Anandamdance Theater (CA)

Názov prímateľa
Ariadna Vendelová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €