Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Literárne večery v Artfore 2021

Krátky opis
Pozývame vás na diskusiu so spisovateľkou Ivanou Komanickou vo štvrtok 30.12. od 18:00 prostredníctvom online streamu. Debatu moderuje Martin Makara, hosťom večera bude vydavateľ Ján Gavura.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ivana Komanická ONLINE v Artfore

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
30.12.2021

Popis projektu
Básne plynú ako políčka filmu a v ich osobitom a ľahkom rytme sa odkrýva a zahaľuje všetko to, čo človek túži povedať alebo hovorením zakryť.
Pozývame vás na diskusiu so spisovateľkou Ivanou Komanickou vo štvrtok 30.12. od 18:00 prostredníctvom online streamu.
Debatu moderuje Martin Makara, hosťom večera bude vydavateľ Ján Gavura.
Básnická kniha Poézia pre dvoch – Poetry For Two je napísaná po slovensky a anglicky, v dvoch jazykoch, ktorými poetka Ivana Komanická myslí, v ktorých si uvedomuje svoje bytie a v ktorých tvaruje svet okolo seba. Podoba básní je určená konverzačným tónom reálnych a fiktívnych rozhovorov s partnerom a z virtuálnej podstaty reči sa postupne začínajú formovať skutočné udalosti a skutoční ľudia zachytení v nečakanej a naliehavej situácii.
Kniha je vnútorne spojená s autorkinou lyrickou prózou Pre teba sa postavím proti sebe (2018) a spolu zobrazujú životný príbeh človeka zasiahnutého prítomnosťou, v ktorej sú zviditeľnené fragmenty individuálnej pamäti a záblesky toho, čo sa môže stať.
Link diskusie zverejníme tesne pred začatím streamu na stránke udalosti a košického Artfora.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
Artforum Košice s.r.o.

Celkový rozpočet:
3 160,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €