Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Pass In

Krátky opis
ONLINE PREMIÉRA: PASS IN Združenie "Tanečno" vám okrem festivalu prináša aj autorské predstavenia nášho kolektívu. Už v najbližších dňoch si budete mať možnosť vychutnať premiéru novovzniknutého projektu "Pass In" z pohodlia vašich domovov! Tri uvedenia v troch rozličných priestoroch prinesú tri rozdielne zážitky: Štvrtok, 30.12 12:00 Štvrtok 30.12 18:00 Piatok, 31.12 12:00 Premiéry budú uverejnené na vzhliadnutie bezplatne na našej Facebookovej stránke!
Fotogaléria
Názov podujatia
Pass In

Miesto konania / kraj
Námestovo / Námestovo

Termín konania
30.12.2021 - 31.12.2021

Popis projektu

Dielo "Pass In" vzniklo ako adaptácia

site-specific projektu "Passing/Station" do divadelnej formy. Vychádza z tvorivého výskumu, ktorý sa zameriaval na na vytvorenie tanečného duetu v

priestoroch vestibulov vlakových staníc.

V novovzniknutom diele sú sociálne fenomény performancie vo verejných priestoroch rozvinuté a transformované do javiskovej formy. Tanečná inscenácia skúma fenomén performancie a jej možný vplyv na vnímanie ľudí v rámci kontextu, obsahu a priestoru, v ktorom je uvedená.

TVORBA, PERFORMANCIA: Miriam Budzáková, Andrej Štepita

HUDOBNÁ KOMPOZÍCIA: Hannes Schöggl

PRODUKCIA: O.Z. Tanečno

Realizáciu projektu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Názov prímateľa
Tanečno o.z

Celkový rozpočet:
4 800,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €