Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2021

Krátky opis
Peťa Gärtnera nášmu divákovi/návštevníkovi nemusíme špeciálne predstavovať. Peter Gärtner tvorí príbehy. Ako kaviarenský rozprávač, ako aktér bábkového divadla, ako dramatik, ako scenárista, ako spisovateľ. Tentoraz k nám zavíta s komiksom Radostná správa o živote Milana Lasicu a Júliusa Satinského. Ilustrácií sa zhostil Ďuro Balogh.
Fotogaléria
Názov podujatia
DoSlova: online beseda so spisovateľom Petrom Gärtnerom

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
17.12.2021

Popis projektu
Radostná správa je druhá a zároveň posledná autorská hra, ktorú stihli Lasica so Satinským uviesť koncom 60. rokov v bratislavskom Divadle na korze. S nastupujúcou normalizáciou prišiel zákaz, nútený odchod z divadla či snaha vymazať dvojicu z archívov a najmä z pamäti ľudí. O tom, že sa napokon podaril pravý opak, svedčí aj tento komiksový príbeh, ktorý mapuje zrod, začiatky a vrcholné tvorivé roky Lasicu a Satinského v časoch, ktoré humoru veľmi nepriali.
Online stream na https://www.facebook.com/podivnybaron/?__cft__[0]=AZWybdgWuI2ml9CsSpXrcN5GEQ59ahNdhjSNyvXcy2kdajnGOw-0rdyChXZPcmbffdIwWNZA5qPoTV09CpkY-ysJtI6FlFV9g5pEvR41pvXu5XOhdYEe8jBpBehQEQVhcXrzsGvMoaCTVNhA7JZrHkAUwD8aKkGtMzuFJ23FbpUHwg&__tn__=q" role="link" tabindex="0" style="color: var(--primary-text); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; font-weight: 600; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit; animation-name: none !important; transition-property: none !important;">www.facebook.com/podivnybaron
Podujatie z verejných zdrojov podporí Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
19 000,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €