Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dni ASTORKY v Prahe 2021

Krátky opis
Cieľom projektu “Dni ASTORKY v Prahe” je uskutočniť už 18. ročník hosťovania DAK´90 v Prahe. Nie je veľa možností pre slovenské divadlo každoročne sa predstaviť v zahraničí; a počas trvania projektu sme za 17 rokov odohrali postupne inscenácie, klasických i súčasných hier v kontexte medzinárodnej konfrontácie vo vysoko kultúrnom prostredí
Fotogaléria
Názov podujatia
Dni ASTORKY v Prahe 2021

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
01.07.2021 - 28.02.2022

Popis projektu
Projekt Dni Astorky v Prahe je cyklický, od roku 2003.
Zámerom je každoročná prezentácia slovenskej kultúry v zahraničí prostredníctvom pravidelného hosťovania Divadla ASTORKA Korzo´90 v českej metropole.

- Cieľom je uskutočniť už 18. ročník hosťovania DAK´90 v Prahe. Nie je veľa možností pre slovenské divadlo každoročne sa predstaviť v zahraničí; a počas trvania projektu sme za 17 rokov odohrali postupne inscenácie, klasických i súčasných hier v kontexte medzinárodnej konfrontácie vo vysoko kultúrnom prostredí

Hlavné projektové aktivity: Divadlo ASTORKA Korzo ´90 uvádza pravidelne svoje nové inscenácie, čo predstavuje hlavný program. Výber z inscenácií v rámci dvoch základných dramaturgických línií: Prvou je prezentácia divadelných hier slovenských dramatikov. Druhou je inscenovanie klasických diel so špecifickým prístupom poetiky nášho divadla. Snažíme sa slovenské divadlo propagovať aj ďalšími spôsobmi, ako sú besedy s tvorcami a najmä prezentácia slovenskej divadelnej literatúry.

Ide o projekt, ktorý bol pôvodne naplánovaný na divadelnú sezónu 2020/2021, pre protipandemické obmedzenia v Európe sme v plánovanom termíne nemohli vycestovať a ani divadlá v zahraničí neboli otvorené pre verejnosť.


- Cieľové skupiny: široká veková skupina obecenstva. Roky je veľký záujem zo strany laickej aj odbornej divadelnej obce. Značnú časť tvoria osobnosti českej kultúry a slovenská komunita žijúca v Česku, slovenskí rodáci.

Názov prímateľa
Divadlo ASTORKA Korzo ´90

Celkový rozpočet:
8 580,00 €

Výška podpory:
4 200,00 €