Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poviedky pre deti Pimpa a Timpa

Krátky opis
Dňa 18. novembra sa v Banskej Bystrici konalo literárne podujatie Ars Poetica Neosoliensis. Medzi deviatimi účinkujúcicmi bola aj Katarína Mosnáková Bagľašová, ktorá prítomným predstavila projekt Poviedky pre deti Pimpa a Timpa, ktorý bol podporený formou štipendia z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ars Poetica Neosoliensis

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
18.11.2021

Popis projektu

Ars Poetica Neosoliensis je kultúrne podujatie, ktoré širšej verejnosti predstavuje súčasných regionálnych básnikov, výtvarníkov a hudobníkov a ich diela, bez ohľadu na to, či sa jedná o začínajúcich, alebo už pokročilých autorov. Je neodmysliteľnou súčasťou kultúry v Banskej Bystrici a patrí do programu Banskobystrického kultúrneho leta a programu FUBABY (Festival umenia a dizajnu Banskej Bystrice). V roku 2021 uskutočnil jeho 11. ročník, počnúc júnom a končiac decembrom.

Zakladateľom, hlavným organizátorom a dušou celého podujatia je spisovateľ Miroslav Kapusta. Doteraz sa na Ars Poetica Neosoliensis zúčastnilo takmer 1000 účinkujúcich v 79 cykloch zo Slovenska, ale aj zo zahraničia, z Česka, Poľska, zo Srbska, z Bulharska, ale i Ukrajiny, Ruska a Tadžikistanu. Ars Poetica Neosoliensis sa stalo signifikantnou stálicou kultúry Banskobystrického kraja.

Posldná edícia 11. ročníka Ars Poetica Neosoliensis sa konala 18. novembra t.r.. Na ňom účinkovali eminentní spisovatelia ako sú: Zuzana Cascino, Juraj Kuniak, Miroslav Kapusta, Katarína Mosnáková Bagľašová, Miloš Kondrač, Jana Bernáthová. V rámci podujatia boli predstavené aj výtvarné diela Lukáša Pecku a o hudobné spestrenie večera sa postarali oparení speváci Martina Mojžišová a Ivan Zvarík. Katarína Mosnáková Bagľašová predstavila projekt Poviedky pre deti Pimpa a Timpa, ktorý bol podporený formou štipendia z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Názov prímateľa
Katarína Mosnak Bagljaš

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €