Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorba rukopisu básní Cez kľúčové ucho

Krátky opis
V Cikerrovej sieni Banskobystrickej radnice sa dňa 18. novembra 2021 konalo tradičné literárne podujatie Ars Poetica Neosoliensis. Medzi deviatimi účinkujúcimi umelcami bola aj Katarína Mosnáková Bagľašová, ktorá predstavila svoju najnovšiu poéziu podporenú formou štipendia z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia Cez kľúčové ucho. Program pripravil a moderoval spisovateľ Miroslav Kapusta.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ars Poetica Neosoliensis

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
18.11.2021

Popis projektu

Ars Poetica Neosoliensis je kultúrne podujatie, ktoré širšej verejnosti predstavuje súčasných regionálnych básnikov, výtvarníkov a hudobníkov a ich diela, bez ohľadu na to, či sa jedná o začínajúcich, alebo už pokročilých autorov. Je neodmysliteľnou súčasťou kultúry v Banskej Bystrici a patrí do programu Banskobystrického kultúrneho leta a programu FUBABY (Festival umenia a dizajnu Banskej Bystrice). V roku 2021 uskutočnil jeho 11. ročník, počnúc júnom a končiac novembrom.

Zakladateľom, hlavným organizátorom a dušou celého podujatia je spisovateľ Miroslav Kapusta. Doteraz sa na Ars Poetica Neosoliensis zúčastnilo takmer 1000 účinkujúcich v 80 cykloch zo Slovenska, ale aj zo zahraničia, z Česka, Poľska, zo Srbska, z Bulharska, ale i Ukrajiny, Ruska a Tadžikistanu. Ars Poetica Neosoliensis sa stalo signifikantnou stálicou kultúry Banskobystrického kraja.

Posldná edícia 11. ročníka Ars Poetica Neosoliensis sa konala 18. novembra t.r.. Účinkovali tu eminentní básnici ako sú: Zuzana Cascino, Juraj Kuniak, Miroslav Kapusta, Katarína Mosnáková Bagľašová, Miloš Kondrač, Jana Bernáthová. V rámci podujatia boli predstavené aj výtvarné diela Lukáša Pecku a o hudobné spestrenie večera sa postarali oparení speváci Martina Mojžišová a Ivan Zvarík. 

Katarína Mosnáková Bagľašová prečítala básne z najnovšieho rukopisu Cez kľúčové ucho, ktorého tvorba bola podporená formou štipendia z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia. 

Názov prímateľa
Katarína Mosnak Bagljaš

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 560,00 €