Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Denník storočnej dámy

Krátky opis
Pozývame divadelnú a literárnu verejnosť na krst knihy "Denník storočnej dámy" o histórii divadelných udalostí v meste Rimavská Sobota.
Fotogaléria
Názov podujatia
Krst knihy Denník storočnej dámy

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
27.11.2021

Popis projektu

Občianske združenie pri ZUŠ, Salvova 1, Rim.Sobota pozýva divadelnú a literárnu verejnosť na krst knihy o histórii divadelných udalostí v meste Rimavská Sobota.

Autorom je Mgr. Marian Lacko, ktorý však na túto prvý krát komplexne spracovanú tému nebol úplne sám. Kniha má niekoľko spoluautorov: Mgr. Nikoleta Molnárová, Mgr. Igor Lacko, Mgr.art. Dana Turanská, ArtD., Viera Slatinská, PhDr. Ondrej Laciak, Alžbeta Tomkuljaková, PhDr. Silvia Pavlíková. Odborným konzultantom je PhDr. Ľubomír Šárik.

Kniha vychádza v období, keď si rimavskosobotskí ochotníci pripomenuli 101. výročie od uvedenia prvej po slovensky hranej hry v meste (14.2.1920) vo Veľkej dvorane Župného domu. Bola to hra nemeckého autora Rodericha Benedixa "Nežné príbuzenstvo", ktorú súčasní divadelníci po vyše sto rokoch oprášili a  zahrali ju už trikrát. O tejto hre spred vyše sto rokov, ale aj o mnohých iných detailoch divadelnej histórie sa dozvie verejnosť v sobotu, 27.11.2021 o: 17.00 v Divadle Havran (ZUŠ, Svätoplukova 20, R.Sobota) počas uvedenia knihy do života v rámci "Krstu knihy".

Vstup je ale kvôli pandemickej situácií len pre OP (očkovaní, alebo čo prekonali COVID-19).
Názov prímateľa
Občianske združenie pri ZUŠ v Rimavskej Sobote

Celkový rozpočet:
6 000,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €