Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

45.výročie DFS Kelčovan

Krátky opis
Tvorba DFS Kelčovan je výsledkom 45.ročnej dlhodobej a tvorivej práce s deťmi a mládežou regiónu Kysúc. Vedenie súboru - Mgr. Pavol Kužma s manželkou Amáliou 45.rokov nepretržite zbierajú folklórny, hudobný a tanečný materiál z regiónu Kysúc. Zozbieraný materiál pretavia do autentického umeleckého výstupu.
Fotogaléria
Názov podujatia
45.výročie DFS Kelčovan

Miesto konania / kraj
Čadca / Čadca

Termín konania
09.09.2017 - 21.04.2018

Popis projektu

Každý región nášho krásneho Slovenska sa snaží udržať pri živote svoje kultúrne dedičstvo, lebo to, čo zostalo po našich predkoch, je potrebné chrániť aj pre generácie prichádzajúce po nás, a to sa jedinečne darí už krásnych 45 rokov. Detskému folklórnemu súboru Kelčovan, ktorý založili 1973 Amália a Pavol Kužmovci a dodnes stoja na jeho čele. Projekt je venovaný prierezu ich tvorivej činnosti, ktorá je nenahraditeľným prínosom pre Kysuce a to z viacerých aspektov (etnografický, folklórny,estetický, etický). Potrebné je k projektu realizovať výber vhodného repertoáru, spracovanie vhodnej štylizácie, úpravu pre hudbu a choreografiu. Propagácia projektu bude realizovaná pozvánkami, plagátmi... Prínosom bude propagácia folklóru medzi širokou verejnosťou nášho regiónu, a zároveň dôstojné ohliadnutie do minulosti nielen súboru, ale i do minulosti regiónu Kysúc. Je na mieste spomenúť, že DFS Kelčovan reprezentoval Slovensko na mnohých zahraničných prehliadkach a festivaloch, kde získal nielen veľký obdiv, ale i krásne ceny (Francúzsko,Nórsko, Taliansko, Poľsko...). V programe sa predstaví tanečná, spevácka( v počte 60 tanečníkov a spevákov) a hudobná zložka( v počte 8 hudobníkov). Do slávnostného programu budú zaradené choreografie od najstarších ( Koničkári, Drotári, Vadičov, Detské hry, Šik-mik, Kraviarky, Venčeky...) a premiéru na koncerte bude mať úplne nová choreografia Poj dzevečka do kolečka.... Choreografom  všetkých výstupov bude Mgr. Pavol Kužma a dramaturgičkou koncertu bude Mgr. Amálka Kužmová.


Názov prímateľa
Dom kultúry v Čadci

Celkový rozpočet:
3 448,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €