Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie-tradičná kultúra

Krátky opis
Tanečné dielne - Molnárova technika
Fotogaléria
Názov podujatia
Molnárova technika

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
20.11.2021 - 27.11.2021

Popis projektu

Molnárova technika v Žiline

Klub autentického folklóru Hojana pozýva členov folklórnych kolektívov na tanečné dielne s výučbou Molnárovej techniky ako doplnkovej tanečnej techniky pre interpretov ľudového tanca. Workshop sa uskutoční počas dvoch víkendov, a to 20. a 27. novembra 2021, vždy od 14.00 v priestoroch Centra pohybu a tanca Labyrint v Žiline.

Lektorka Katarína Galbičková, tanečná pedagogička a profesionálna tanečnica, sa zameria na tanečné vzdelávanie formou technického tréningu - Molnárovej techniky, vytvorenej tanečníkom Istvánom Molnárom. Cieľom je predstaviť účastníkom súbor cvičení vychádzajúcich z jednoduchých prirodzených pohybov ako chôdza, beh či skok, ktoré rozvíjajú silu a pružnosť nôh, držanie tela alebo techniku rotácie. Tanečná dielňa bude ukážkou, ako možno ľudový tanec učiť aj inak ako iba ľudovým tancom.

Podujatie sa uskutoční v súlade s protipandemickými opatreniami a bude realizované v režime KZ, teda pre kompletne zaočkovaných. Účastnícky poplatok za tanečnú dielňu je 5€, kapacita je obmedzená. Prihlášky a bližšie informácie na ahoj@hojana.sk

Tanečné dielne z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Názov prímateľa
Klub autentického folklóru Hojana

Celkový rozpočet:
1 990,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €