Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Literárne večery v Artfore 2021

Krátky opis
Diskusia a autogramiádu Erika Jakuba Grocha vo štvrtok 28.10. od 18:00 pri príležitosti prezentácie jeho novej zbierky básní viety v košickom Artfore na Hlavnej ulici. Večer moderuje Ján Gavura.
Fotogaléria
Názov podujatia
Erik Jakub Groch v Artfore

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
28.10.2021

Popis projektu
Od zrna mikrokozmu k osudovým hviezdam a svitu na lesnej čistine, od fundamentálnych častíc ku kráse a osobitostiam približného pohľadu – od červene k šípke, od siete k brečtanu –, od možných časov k vnútornému času prvej a poslednej lásky.
Pozývame vás na diskusiu a autogramiádu Erika Jakuba Grocha vo štvrtok 28.10. od 18:00 pri príležitosti prezentácie jeho novej zbierky básní viety v košickom Artfore na Hlavnej ulici.
Večer moderuje Ján Gavura.
Erik Jakub Groch sa narodil v Košiciach. V rokoch 1968-1972 strávil časť dospievania v alžírskom Orane, kde pôsobil jeho otec, lekár, ako epidemiológ. Koncom sedemdesiatych a osemdesiate roky bol súčasťou undergroundovej skupiny Nace, ktorá sa vytvorila okolo Marcela Strýka. Spoločne s ním napísal aj básnickú esej o umení Na krídlach mlčania. V rokoch 1980-1984 sa zúčastnili spolu na viacerých seminároch Patočkovy podzemní univerzity v Prahe, neskôr sa v autorovom byte uskutočňovala časť prednášok Marcela Strýka o filozofii a religionistike. Postupne vydal desať básnických zbierok, Súkromné hodiny smútku, Bratsestra a Baba Jaga, Žalospevy (Slovenský spisovateľ), To a L’acinema (Drewo a srd), Druhá naivita (Edition Ryba), Em a Infinity (Verše on line), nil, úvod (Fra) a melanchólia neviem vo vydavateľstve Brak. Posledných dvadsať rokov žije v malej horskej obci Uloža v Levočskom pohorí.
Vstup je pre zaočkovaných.
Podujatie v rámci projektu Literárnych večerov v Artfore z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
Artforum Košice s.r.o.

Celkový rozpočet:
3 160,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €