Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Crown shyness
Kresba je rozšírením jej osobnosti, expanziou do priestoru, vystrčením vlastných myšlienok za telesnú hranicu.
Crown shyness je termín, ktorý pomenúva jav pozorovaný u niektorých druhov stromov, pri ktorom sa koruny stromov navzájom nedotýkajú. Tento jav je najrozšírenejší medzi stromami rovnakého druhu. Existuje mnoho hypotéz o tom, prečo sa tento jav objavuje, a výskum naznačuje, že by mohol brániť šíreniu škodcov medzi stromami. Tento jav, ale zároveň vytvára vizuálnu stopu opticky dokonalých medzier medzi korunami pozorovateľnú zo zeme aj zo vzduchu. V projekte sa postupne spoja tri dizajnérky - Andrea Ďurianová, Slavomíra Ondrušová a Ľubica Segečová, pre ktoré je príznačné, že ich tvorba, ich uvažovanie presahuje zaužívané predstavy o tom, ako vyzerá dizajn. Každá svojím osobitým prístupom experimentuje na poli dizajnu s mierkou svojich diel, ich percepčnými vlastnosťami, a formu akou dokážu komunikovať s divákom. Neboja sa pre dosiahnutie svojho vyjadrenia presiahnuť komfortnú zónu svojich odborov, ktoré vyštudovali na VŠVU (šperk, grafický dizajn, art dizajn) a prestupujú do premyslených formálnych a koncepčných interakcií s divákom. Napriek blízkosti ich prístupov naďalej ostávajú individualitami s osobitým prístupom, ktorý bude vytvárať jasnú hranicu medzi ich výstavnými vstupmi a nenechá ich splynúť do jedného homogénneho celku. Témou pre ich vstupy je samotný výstavný priestor, ktorý je rozmernou výkladnou skriňou na Grosslingovej ulici v centre Bratislavy.
Lucia Gašparovičová
Celkový rozpočet:
4 400,00 €
Výška podpory:
4 100,00 €