Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

JAMA – 75. ročník Milana Adamčiaka

Krátky opis
Aj tento rok pozývame na JAMA, tentokrát už 75. ročník M.A. Opäť vyrážame na expedíciu do Banskej Štiavnice, Banskej Belej a Podhoria za adamčiakovým odkazom starostlivo kódovaným a uchovávaným v súčasnom vizuálnom, zvukovom a performatívnom umení. Tento rok to bude túra. Alebo to bude 1,5-denná performatívna prechádzka po kopcoch a lúkach? Odporúčame zbaliť si teplé oblečenie, nepremokavú vychádzkovú obuv a termosku. My balíme program a mapu. FB event: facebook.com/events/1976652895815687
Fotogaléria
Názov podujatia
JAMA – 75. ročník Milana Adamčiaka

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
22.10.2021 - 23.10.2021

Popis projektu
Aj tento rok pozývame na JAMA, tentokrát už 75. ročník M.A. Opäť vyrážame na expedíciu do Banskej Štiavnice, Banskej Belej a Podhoria za adamčiakovým odkazom starostlivo kódovaným a uchovávaným v súčasnom vizuálnom, zvukovom a performatívnom umení.
Tento rok to bude túra. Alebo to bude 1,5-denná performatívna prechádzka po kopcoch a lúkach? Odporúčame zbaliť si teplé oblečenie, nepremokavú vychádzkovú obuv a termosku. My balíme program a mapu.
​​JAMA je venovaná spomienke na muzikológa a konceptuálneho umelca Milana Adamčiaka (1946 – 2017), ktorý posledné roky svojho života prežil v ústraní v obci Banská Belá. Každoročné vydania sú číslované na počesť Adamčiakových nedožitých narodenín.
Umelci na JAMA: Rainer O. Neugebauer, Michal Kindernay, Michal Matejka, Peter Graham, Zuzana Husárová, Viktor Fuček, Michal Murin, Peter Kalmus, Katarína Poliačiková a ďalší
Názov prímateľa
ooo

Celkový rozpočet:
8 030,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €