Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ornamenty na drevených hračkách

Krátky opis
Prezentácia výsledkov výskumu ornamentov na drevených hračkách prostredníctvom seminára a ukážok niektorých druhov hračiek.
Fotogaléria
Názov podujatia
Verejná prezentácia projektu

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
21.09.2021

Popis projektu

V priestoroch knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote sa uskutočnila verejná prezentácia projektu Ornamenty na drevených hračkách. Boli tu odprezentované výsledky výskumu v SNM v Martine, GMM v Rimavskej Sobote, múzea ÚĽUV v Stupave. Účastníci sa dozvedeli informácie o jednotlivých druhoch výzdoby o ich význame a histórii výroby hračiek. Súčasťou prezentácie boli aj exponáty reprezentujúce niektoré druhy ornamentov ako aj ukážka výzdoby drevenej hračky. 

Názov prímateľa
Ladislav Hedvigi

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €