Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

MEYDL

Krátky opis
Meydl je autorska inscenácia inspirovana udalosťami z obdobia okupovanej Varšavy, z dňa 12. mája 1943. Koncept vychádza zo skutočného príbehu dievčaťa zachráneného počas povstania vo varšavskom gete, ktoré by neprežilo bez statočnej pomoci susedy. Prostredníctvom prvkov bábkového a objektového divadla sa pokúšame v inscenácii ukázať problémy detí, ktoré sú kvôli ozbrojeným konfliktom vo svete zbavené domova.
Fotogaléria
Názov podujatia
PREMIÉRA

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
17.10.2021

Popis projektu
Meydl je  autorska inscenácia inspirovana udalosťami z obdobia okupovanej Varšavy, z dňa 12. mája 1943. Koncept vychádza zo skutočného príbehu dievčaťa zachráneného počas povstania vo varšavskom gete, ktoré by neprežilo bez statočnej pomoci susedy.
Meydl je lyrický, surrealistický príbeh o strate domova, detstve a láske k milovaným. Prostredníctvom prvkov bábkového a objektového divadla sa pokúšame v inscenácii ukázať problémy detí, ktoré sú kvôli ozbrojeným konfliktom vo svete zbavené domova. Meydl je obrazom sveta, v ktorom domov nie je chránený pevnými múrmi, strechou do ktorej neprší, krbom, ktorý zohrieva ale krehkými telami a láskou.
Stoja aj dnes na brehu hraníc nebezpečenstva nevinní, ktorý čakajú na záchranu?

„ ...Raz, do výšin uletím,
Nespútaný putom tela,
Tu budem voľný v šír a diaľ
Voľna i zem moja celá...“

Hanuš Hachenburg 12.7. 1929 – 10.7. 1944

Réžia a dramaturgia : Joanna Maria Gierdal,
Libreto a hudba: Joanna Maria Gierdal, Tara Ružbašanová, Barbora Šoganová,
Scénografia : kolektív,
Bábky, masky: Viktoria Csányiová
Grafika: Viktoria Csányiová,
Účinkujú: Barbora Šoganová, Tara Ružbašanová,

PREMIÉRA: 17.10.2021 
Vstup voľný.
Dom kultúry Dúbravka
Saratovská 2898, 841 02 Dúbravka

Projekt je určený primárne pre deti a mládež ( vo vekovej skupine od 8 rokov), zároveň pre ich rodičov, pedagógov a školské inštitúcie.

Hlavný partner projektu a z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
iungo s.r.o.

Celkový rozpočet:
4 150,00 €

Výška podpory:
3 400,00 €