Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Odkryté hodnoty app

Krátky opis
Stála expozícia Odkryté hodnoty app - otvorenie expozície - tvorivé dielne k stálej expozícii - mobilná aplikácia - vydanie bedekra
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie vynovenej stálej expozície Odkryté hodnoty app

Miesto konania / kraj
Poprad / Poprad

Termín konania
01.01.2016 - 12.05.2017

Popis projektu

Tatranská galéria 4. mája 2017 otvorila vynovenú stálu expozíciu pod názvom Odkryté hodnoty app. Stála expozícia predstaví návštevníkom diela z depozitu Tatranskej galérie. Jedná sa o výber olejomalieb, kresieb, grafík, plastík, šperkov, či úžitkového umenia. Kurátorsky je expozícia koncipovaná do niekoľkých okruhov, v rámci ktorých sa predstavia rôzne výtvarné techniky, či obdobia tvorby regionálnych, slovenských, ale aj zahraničných umelcov. Návštevníci budú môcť prostredníctvom takmer sto diel od vyše 60 autorov spoznať tvorbu predstavujúcu sakrálne umenie, dizajn, zátišie, portréty, plastiky, grafické umenie, či krajinomaľby. Tatranská galéria sa chce otvoriť aj mladým návštevníkom, preto predstaví svoju expozíciu aj formou mobilnej aplikácie. Súčasťou prezentácie stálej expozície bude podrobný bedeker mapujúci život a tvorbu vystavených umelcov. 

Názov prímateľa
Tatranská galéria v Poprade

Celkový rozpočet:
8 500,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €