Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - 18. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada rozkvitne v Slovenskej národnej galérii v kaštieli v Strážkach.
Fotogaléria
Názov podujatia
Osmijankova literárna záhrada

Miesto konania / kraj
Spišská Belá / Kežmarok

Termín konania
20.10.2021 - 31.12.2021

Popis projektu

Putovnú výstavu Osmijankova literárna záhrada otvoríme v spolupráci so Slovenskou národnou galériou v kaštieli v Strážkach, aby sme deťom v tomto regióne sprostredkovali hodnotné knižné diela zo slovenskej literatúry, aby si vyskúšali na vlastnej koži, že "záhradnícka" práca v Osmijankovej literárnej záhrade vôbec nebolí. Výstavu prvýkrát doplní nový interaktívny objekt - Košatý strom, ktorý vznikol na motívy knižky slovenskej spisovateľky Alexandry Salmely a ilustrácií Martiny Matlovičovej . Ponúka silné ekologické a etické posolstvo. (Vydalo Literárne informačné centrum, 2020).

Výstava bude otvorená s prihliadnutím na aktuálnu epidemiologickú situáciu na Slovensku.

Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
20 200,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €