Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XXIX. ročník recitačnej súťaže Dilongova Trstená

Krátky opis
XXIX. ročník celoslovenskej recitačnej súťaže Dilongova Trstená Dilongova Trstená je celonárodná recitačná súťaž v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy. Súťaž sa koná na počesť významného trstenského rodáka, básnika, prozaika, dramatika Rudolfa Dilonga. Rudolf Dilong sa svojou tvorbou radí medzi najvýznamnejších a najplodnejších autorov katolíckej moderny.
Fotogaléria
Názov podujatia
XXIX. ročník recitačnej súťaže Dilongova Trstená

Miesto konania / kraj
Trstená / Tvrdošín

Termín konania
08.10.2021

Popis projektu

Celoslovenská recitačná súťaž Dilongova Trstená sa koná na počesť trstenského rodáka, najvýznamnejšieho predstaviteľa Slovenskej katolíckej moderny, básnika, prozaika a dramatika Rudolfa Dilonga. Toto celoštátne prezentačné podujatie je hodnotené v Trstenej a širokom okolí ako Sviatok duchovnej poézie.

XXIX. ročník recitačnej súťaže sa uskutoční v prezenčno-dištančnej forme. Slávnostné otvorenie súťaže prebehne v priestoroch Domu kultúry v Trstenej, jednotliví recitátori budú recitovať online, no porota bude prítomná v Trstenej prezenčne.

Názov prímateľa
Mesto Trstená

Celkový rozpočet:
3 200,00 €

Výška podpory:
2 600,00 €