Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii III.

Krátky opis
Prstence okolo planét - prednáška doc. Ing. Gabriela Okšu, PhD. a následne komentované pozorovanie oblohy vo hvezdárni pri KOS v Nitre
Fotogaléria
Názov podujatia
Večery s astronómiou - prednáška a pozorovanie vo hvezdárni

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
15.10.2021

Popis projektu

V piatok 15.10.2021 od 17:00 hod. organizujeme v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre pre nadšencov astronómie z radov verejnosti prednášku Prstence okolo planét, ktorú bude viesť doc. Ing. Gabriel Okša, PhD., pracovník SAV a člen Slovenského zväzu astronómov.

Následne ponúkame možnosť pozorovať v kupole hvezdárne pri KOS v Nitre cez astronomický ďalekohľad Mesiac a v to čase viditeľné planéty a hviezdy. Pozorovanie bude viesť a komentovať Ing. Juraj Pecháč, člen Slovenského zväzu astronómov. Využívať bude aj pc program Stellárium.  

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
18 205,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €