Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Literárne večery v Artfore 2021

Krátky opis
Autorský večer Michala Hvoreckého pri príležitosti prezentácie jeho knihy poviedok Čierny lev v pondelok 4.10. od 18:00 do košického Artfora na Hlavnej ulici. Večer moderuje Juliana Sokolová.
Fotogaléria
Názov podujatia
Michal Hvorecký v Artfore

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
04.10.2021

Popis projektu
Drony sledujú každý náš krok, vzťahy sa už odvíjajú iba na sieťach. V Dunaji ožívajú vyzy a obsadia nás Američania.
Pozývame vás na autorský večer Michala Hvoreckého pri príležitosti prezentácie jeho knihy poviedok Čierny lev v pondelok 4.10. od 18:00 do košického Artfora na Hlavnej ulici.
Večer moderuje Juliana Sokolová.
Michal Hvorecký (1976) vyštudoval estetiku. Píše poviedky, romány a blogy. Jeho knihy vyšli v piatich jazykoch. Podľa jeho novely bol nakrútený film Wilsonov. Z nemčiny prekladá prózu a divadelné hry.
Vydal 12 kníh - romány Plyš, Eskorta, Dunaj v Amerike, Trol, Tahiti, novelu Wilsonov, výbery z článkov a esejí Pastiersky list a Spamäti a bierky poviedok Silný pocit čistoty, Lovci a zberači, Naum a najnovšie Čierny lev.
Michal Hvorecký v súčasnosti pracuje v Goetheho inštitúre a žije s rodinou v Bratislave.
Večer sa koná v režime pre zaočkovaných.
Podujatie v rámci Lieterárnych večerov v Artfore z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
Artforum Košice s.r.o.

Celkový rozpočet:
3 160,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €