Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácia gajdošskej kultúry v Litovskej republike

Krátky opis
Hlavným zámerom projektu je prezentácia slovenskej gajdošskej kultúry na medzinárodnom festivale v Litve. Festival dlhodobo vytvára priestor pre prezentáciu európskej gajdošskej kultúry a inštrumentálnej hudby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Prezentácia gajdošskej kultúry v Litovskej republike. Hudobné predstavenie gajdošských piesni a slovenských gájd.

Miesto konania
Litva

Termín konania
01.10.2021 - 03.10.2021

Popis projektu

Hlavným zámerom projektu je prezentácia slovenskej gajdošskej kultúry na medzinárodnom festivale v Litve. Festival

dlhodobo vytvára priestor pre prezentáciu európskej gajdošskej kultúry a inštrumentálnej hudby. Účasť na prezentácii

slovenských gájd je jedinečnou príležitosťou, ako odprezentovať unikátny slovenský nástroj v priestore pobaltských krajín.

8. ročník medzinárodného podujatia pod názvom ,,INTERNATIONAL GATHERING OF BAGPIPERS “SUSIPŪTIMAS” sa organizuje

v litovskom regióne Kaunas. Podujatie prebieha vo viacerých obciach v priestoroch kultúrnych inštitúcií a etnografických

múzeí za účasti laickej i odbornej verejnosti. Účinkujúci gajdoši sú pozvaní z okolitých pobaltských krajín, Bieloruska, Poľska a

ďalších európskych krajín.

Názov prímateľa
Michal Machava

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €